Apjumības Virbos

22.septembrī plkst.14.00 pie Virbu pamatskolas Jaunpagastā biedrība VIRBI un Virbu pamatskola kopīgi īstenojot projektu "Ieriti Saulīte Jaunpagastā", aicina ikvienu pagasta un novada iedzīvotāju piedalīties rudens saulgriežu svinības - APJUMĪBĀS.

Svētku laikā godināsim Virbu un Strazdes pagastu lauksaimniekus - maizes audzētājus. Latviskās dzīvesziņas un tautas tradīciju kopēja, saimniece Aiva Daukša vadīs APJUMĪBU svētības rituālu, rotaļas un kopīgu dziedāšanu. Mācīsimies senās latviešu parašasa un rituālus.

Svētku laikā būs  "Rudens krājumu izstāde – tirdziņš", kurā aicināts piedalīties ikviens - gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji, lai tirgotu pašu sarūpēto, kā arī  dalītos ar receptēm un pieredzi krājumu sagatavošanā un protams, lai iegādātos dažādus gardumus. Aicināti piedalīties arī amatnieki.
Dalību tirdziņā lūgums pieteikt pa telefoniem  29199130 vai 26478484.

Projekts "Ieriti Saulīte Jaunpagstā" tiek īstenots ar ar LR Kultūras ministrijas un „Kurzemes NVO atbalsta centra” finansiālu atbalstu. Tā ietvaros ir paredzētas aktivitātes - pasākumi no septembra līdz decembrim, kuru laikā iedzīvotāji aicināti iepazīt un izdzīvot latviskās tradīcījas un svētku svinēšanu pēc senā Saules gada kalendāra. 
 
Nākošais pasākums notiks 29.septembrī plkst.18.00 - seminārs-meistarklase “Graudi, to lietošana uzturā. Maizes cepšana", lektore Solveiga Maļecka, Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centra vadošā pētniece. 
 
 
Informāciju sagatavoja
Diāna Dzelzkalēja
Biedrības VIRBI valdes locekle
Tel. 29199130
biedriba.virbi@gmail.com
 22.09.2016

Pievienotie attēli