Ārlietu ministrijas izstāde - “Ceļo droši”

Talsu novada pašvaldībā Ārlietu ministrijas izstāde par seniem ceļošanas dokumentiem un informatīvs pasākums “Ceļo droši”.

4. jūnijā plkst. 16.00 Talsu novada pašvaldības zālē atklās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta ceļojošo izstādi par seniem ceļošanas dokumentiem “Ceļošanas un pārvietošanās brīvība. 16.–20. gadsimta pirmās puses ceļojumu dokumenti". Izstāde tapusi, sadarbojoties ĀM un Latvijas Valsts vēstures arhīvam. Tā sniedz ieskatu Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu attīstībā, ilustrējot dažādus vēstures un ārpolitikas aspektus. Izstādē apskatāma neatkarīgās Latvijas diplomāta un okupācijas laikā pārstāvja Amerikas Savienotajās Valstīs Jūlija Feldmana pases, Latvijas Sapņu komandas – Eiropas 1935. gada čempionāta basketbolā uzvarētājas vienotā ceļošanas dokumenta kopija un citi interesanti eksponāti.

Izstādes atklāšanas pasākumā ĀM Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke un pirmā sekretāre Diāna Eglīte pastāstīs par būtiskāko, kas jāzina, lai, ceļojot uz ārzemēm, nenonāktu bīstamās situācijās un, kur vērsties pēc palīdzības ārkārtas situācijās. Apmeklētāji tiks iesaistīti interaktīvās aktivitātēs par drošas ceļošanas nosacījumiem, izspēlējot “Ceļo droši” zināšanu testu.

Pasākums Talsos notiek ar Laidzes bibliotēkas un Talsu novada fonda iniciatīvu sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību. 

Izstādi Talsu novada pašvaldībā varēs aplūkot līdz š. g. 28. jūnijam.

Visi laipni aicināti!

 

Informāciju sadarbībā ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu sagatavojusi 
Ieva Jaunupe, Talsu novada Laidzes bibliotēkas bibliotekāre un vadītājas p.i.26.06.2018

Pievienotie attēli