"Dažādas tautas - kopīga pieredze"

No 10. februāra līdz 15. martam Talsu novada muzeja Izstāžu zālē ir apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde "Dažādas tautas - kopīga pieredze".

Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis - Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi, vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru.Kā dzelzs priekškars mūs nošķīra Aukstā kara laikā? Kāda ir mūsu saikne ar vikingiem? Ar ko mēs atšķiramies? Kas ir vismazāk zināmais mūsu kopīgais vēsturiskais mantojums? Kā var cīnīties dziedot? Ko neparastu mēs ēdam? Vai mūs vieno ar alkoholu saistītas problēmas? -Šīs ir dažas no tēmām, ko atklāj izstāde.

Izstāde tapusi 2013. gadā Latvijas Okupācijas muzejam sadarbojoties ar Igaunijas nevalstisko organizāciju „Unitas Foundation" projektā „Different Nations Shared Experiences". Satura izstrādē piedalījās vēsturnieki un dažādu jomu eksperti no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Okupācijas muzejs


Foto - Sandis Priede
19.02.2015