Dižmāras laiks Talsos

Šogad 14. un 15. augustā Talsos iezīmēsim DIŽMĀRAS LAIKU, apvienojot un svinot Talsu draugu dienu “Gruzijas zīmē” ar dižošanos Māras tirgū.
Piektdien godā celsim sadraudzību ar Gruzijas pilsētu Telavi, tādēļ Talsu novada iedzīvotājus aicinām uz Gruzijas paviljona atklāšanu, kā arī Gruzijas nacionālās programmas iepazīšanu pie Talsu tautas nama pulksten 18:00. Vakara turpinājumā pulksten 19:30 Sauleskalna estrādē piedāvājam Noras Bumbieres fonda koncertu “Senas dziesmas jauno zvaigžņu mirdzumā”, kur uzstāsies tik labi zināmie un populārie Latvijas dziedātāji kā Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Rūta Dūduma, Liene Greifāne, Roberto Meloni, Samanta Tīna, Katrīna Bindere, Sabīne Berezina, Ira Krauja Dūduma un Māra Zustrupa- Bumbiere. Piektdienas vakaru pulksten 22:00 latino deju ritmos, kopā ar Talsu novada sadraudzības viesiem, pavadīsim Radošajā sētā, kur uzstāsies Spāņu deju grupa “Los Daugavas Nens”, DJ Latino un kā iesildošā grupa visus priecēs grupa “Salt Peanuts”.
Sestdien Talsos, kā katru gadu, notiks lielākā dižošanās- Dižmāras gadatirgus. Tirgum šogad devīze “RIPO RITULIS DEVIŅOS PAKALNOS”, godā ceļot Talsiem tik piederīgo un arī populāro SIERA rituli, ar ko mēs talsinieki esam patiesi lepni. Jau agri no rīta Talsos pārņems kņada un rosība. Dižoties, mieloties, tirgoties, lustēties, kaulēties un priecāties aicinām braukt visus no malu malām. Pilsētas laukumā uz skatuves notiks dejošana, dziedāšana, bungošana, Gruzijas viesu uzņemšana un sasaukšanās ar visiem tirgotājiem, kuru vadīs pati Talsu Siera meitene, īpaši aicinot visus apmeklēt Siera ielu, kur savu produkciju izrādīs visi sierotāji un bruģētā vecpilsētas ieliņa aizvedīs tieši līdz Talsu Piensainieka kafejnīcai “Piena sēta”. Bet Radošajā sētā visu dienu notiks radoša rosība- Talsu Krūmu mākslas grupas lielās puzles akcijas “Gleznu atradumēšana” 2.posms, radošās darbnīcas “Dots devējam atdodas” bērniem, zīmējumu konkurss “Talsu rituļa piedzīvojumi siera zemē”, Talsu tautas nama foajē aicinām uz Talsu fotogrāfa Raita Strautmaņa fotoizstādi “Talsi no putna lidojuma”, bet Talsu Novada fonda rīkotā labdarības akcija “Labdarības Bumbu rallijs 2015” 13:30 notiks Talsu Pilskalnā.
Dejas tautas ballē sāksies jau 21:00 pilsētas laukumā kopā ar grupu “Mākoņstūmēji”, bet kā svētku kulminācija 22:30 un atkārtojumā 24:00 būs strūklaku un gaismas šovs Talsu ezerā “Pils augšāmcelšanās”, kur gluži kā teikā, Dižmāras laikā, mēs ceram uz brīnumu, ka pils no ezera dzīlēm augšāmcelsies.29.07.2015