Dokumentāla filma “Brisele” – būs skatāma Talsu kinoteātrī

23. maijā 20.00 un 24. maijā 18.00 kinoteātrī "Auseklis" būs skatāma režisores Ineses Kļavas dokumentālā filma "Brisele", kas ir poētiski ironisks skatījums uz dzīvi Briselē.

Filmas galveni personāži – Pēteris, Gints, Ineta un Andris strādā Briselē, ko mēdz saukt par zelta krātiņu vai Briseles burbuli – viņu dzīves ir atrautas no tā, ko Eiropas iedzīvotāji uzskata par realitāti. Viņi strādā, lai iemiesotu idejas, kuru dēļ 1957. gadā tika dibināta Eiropas Savienība. Tomēr nesenie vēstures pavērsieni – terora akti, ASV, Krievijas un Ķīnas arvien agresīvākie gājieni, eiroskeptisma vilnis dalībvalstīs – liek vaicāt, vai ES metode nav par naivu šim gadsimtam? Vai šie 60 miera un sadarbības gadi nav tikai skaists sapnis, no kura pamodīsimies jau rīt?

Filmas operatori Dāvis Doršs un Mārtiņš Jurevics, mūzikas autors komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, montāžu filmai veidojusi Inese Kļava, tekstu autore Agnese Krivade, režisores asistentes Adriana Roze un Zane Ozoliņa, producenti Elīna Gediņa un Gints Grūbe, studija Mistrus Media. Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrsValsts kultūrkapitāla fonds un Konrad-Adenauer-Stiftung Riga.

Starp Ineses Kļavas iepriekšējām filmām ir  "Dokumentālists", kas 2012. gadā  saņēma Lielo Kristapu kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, "Eks Āmens", kas saņēma Lielo Kristapu 2005. gadā kā labākā debijas filmas  un "Rezidenti" par jaunajiem ārstiem.

Filmas reklāmas rullītis- https://ej.uz/briselefilma23.05.2019