Dziju mandalu gatavošanas darbnīca

23. janvārī plkst 18:00 Talsu tautas namā Radošā darbnīca “Dziju mandalu gatavošana” mākslinieces Līgas Mickēvičas vadībā.

Mandala ir cilvēka iekšējās būtības atainojums uz konkrēto brīdi. Veidojot to, cilvēks nevar atrasties nomaļus no sevis, viņam ir jābūt šeit un tagad. 

Aužot mandalu izmanto kociņus, stienīšus, dažādus diegus un dzijas. Dekorēšanai var izmantot dažādas pērlītes, gan koka, gan stikla, radošākie var pielietot krāsotus makaronus. 

Mandalas autors izpauž ne tikai savu iekšējo enerģiju, bet tā ir arī aizsargātāja. Austas mandalas nāk gan no Tibetas, Meksikas. Indiāņu ciltstēvs, kad piedzima dēls, auda mandalu sava bērna un savas cilts aizsardzībai. Mandalu pazina arī Latvijā un Krievijā. Par Latvijas mandalu var dēvēt ķistu (nosaukums cēlies no sieta, ko lietoja graudu izkratīšanai no salmiem). Lejaskurzemē to gatavoja no četriem vai sešiem kociņiem un pītām salmu plāksnēm. Tās tika piekārtas cita pie citas, bet pie katras plāksnes piesēja mazāku četrstūrainu vai sešstūrainu pinumu. Ķistu piekarināja pie griestiem, lai tas brīvi grieztos, pēc tā kustības sprieda par enerģētiku telpā. Savukārt slāvi veidoja mājas sargātāju no diviem sakrustotiem kociņiem un krāsainām dzijām, un krustveida pamatam vajadzēja sadalīt, izkliedēt labos, sargājošos spēkus uz visām četrām debess pusēm.

Līdzi paņem savu iemīļotos dzijas toņus, lai veidotu savu mandalu.

Ieejas maksa 3.00 EUR.23.01.2018

Pievienotie attēli