Gada glezna 2016.gadā – Gunas Millersones “Aiz loga”

Par konkursa Gada glezna 2016. gada laureāti un Swedbank Private Banking balvas ieguvēju 81 dalībnieka konkurencē kļuvusi Guna Millersone ar gleznu “Aiz loga” (a/e, 80×120 cm, 2016). “Gada gleznas” laureāte ir aktīva Talsu mākslinieku dibinātās “Krūmu grupas” dalībniece, un arī darbs “Aiz loga” ir nosacīta ainava. Šogad konkursam pieteiktos darbus vērtēja un uzvarētāju noteica gleznotāja Laima Bikše.

“Šogad pieteiktie darbi rāda mūsu mākslas vides daudzveidību – ir gan portreti, kas tēlo šim laikam nozīmīgus cilvēkus, gan, protams, tradicionāli daudz ainavu. Īpašs prieks, ka šī gada uzvarētāja Guna Millersone nāk no Talsiem, kur notiek aktīva mākslas dzīve un makslinieki bieži dodas gleznot dabā,” komentējot šogad konkursam pieteiktos darbus, saka Agija Sūna, Agijas Sūnas galerijas dibinātāja un vadītāja.

“Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē tieši tradīcijas, kas tiek koptas gadu no gada, ir tās, kas piešķir dzīvei papildu vērtību. Kopīgi atskatoties uz aizvadīto gadu, varam daudz labāk saprast – kādā virzienā doties tālāk. “Gada glezna,” ko atbalstam jau teju ceturtdaļgadsimtu, sniedz panorāmisku skatu uz mākslas dzīvi Latvijā,” saka Swedbank Private banking vadītājs Latvijā Guntars Reidzāns.

Atgādinām, ka skatītāji savu vērtējumu par šogad balvai pieteiktajiem darbiem var sniegt līdz 2017.gada 28.janvārim, balsojot Dailes teātrī un nosakot Skatītāju simpātiju balvas ieguvēju.

”Gada glezna” šogad norisinās jau 24.reizi un ir viens no senākajiem kultūras atbalsta projektiem Latvijas jauno laiku mākslas vēsturē. Iesniedzamajiem darbiem ir tikai divi nosacījumi: autoriem jābūt profesionāliem māksliniekiem un gleznām jābūt radītām konkursa norises gadā. Konkursa vērtēšanas sistēma aizgūta no Japānas – iesniegtos darbus katru gadu vērtē viens eksperts – Latvijas mākslinieku vidū un sabiedrībā atzīta radoša personība.

Avots: ww.la.lv

Foto: LETA16.12.2016

Pievienotie attēli