Gaidāmas Lejres dienas Talsos

15. un 16. augustā Talsu novadā ieradīsies astoņas ārvalstu delegācijas – no Prieņiem Lietuvā, Sāremas Igaunijā, Somijas, Moldovas, Gruzijas, Turcijas, Ščolkovas Krievijā un Lejres Dānijā - lai kopā ar novada iedzīvotājiem Talsos atzīmētu Lejres dienas. Tā būs unikāla iespēja ikvienam interesentam iepazīt dāņu kultūru, tradīcijas un uzzināt ko vairāk par šīs valsts vēsturisko mantojumu, līdztekus ārvalstu viesiem atklājot arī Latvijai raksturīgo.

15. augusts, kas ir „Talsu draugu diena”, iesāksies pie Talsu novada muzeja, kur jau no 10.00 notiks radošās, bērniem veltītās, meistardarbnīcas. Tās vadīs dāņu mākslinieki, kuri ierādīs savai valstij raksturīgākās iemaņas un ļaus tās apgūt arī citiem.

17.30 pie Talsu sporta nama un Talsu administratīvā centra uzstāsies pūšamo instrumentu kvintets „Quintet Rhoar” un mākslas vingrotāji, kas Dānijā ir viena no tradicionālajām sporta aktivitātēm. Šos priekšnesumus tāpat būs iespēja vērot arī 16. augustā.

Lejres dienu un amatnieku paviljonu atklāšana norisināsies pie Talsu tautas nama, kur sanākušos uzrunās Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus un Lejres pilsētas mērs Mette Touborg, bet savus tautiešus ar improvizētu priekšnesumu sveiks amatierteātra pārstāvji no Glostrupas Dānijā.

Īpašs notikums gaidāms arī Talsu pilsētas skeitparkā – mākslinieki no Dānijas, kopā ar Talsu novada mākslas skolas skolotājiem un audzēkņiem uzstādīs un apgleznos īpašu sienu, tā apkārtējo vidi radot daudz krāšņāku un sakoptāku.

Tikpat neredzēts būs prindsens Hverving vēsturiskais šovs, kur tiks atspoguļotas Dānijas vēsturiskās dzelzs laikmeta cīņas, izmantojot tam laikam raksturīgos kaujas ieročus un no Dānijas atvestos zirgus.

Dažādos Dānijai raksturīgos priekšnesumos būs iesaistīti atšķirīgu paaudžu cilvēki, tā tos vienojot svētkiem un atklājot kultūras nianses. Kopumā Talsu novadu apmeklēs aptuveni 100 cilvēku liela delegācija no Dānijas.

 

Inita Fedko

Talsu novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste

 30.07.2014