Grāmatas TUR AIZ SKOLAS KALNA atvēršana

17. janvārī, Talsu pilsētas vārda dienā, plkst. 17:00 Talsu novada muzejā ikviens laipni aicināts uz grāmatas “Tur aiz skolas kalna” atvēršanu un tikšanos ar autori Mudīti Tauriņu, Talsu vidusskolas 1959. gada absolventi.

Grāmatas autores dzīvesstāsts sākas Latvijas brīvvalstī 1940. gadā Lubānas baltajos klānos, kur paiet arī pirmie skolas gadi. Turpmākais skolas laiks saistās ar Bērzauni, bet visromantiskākās un jūsmīgākās jaunības atmiņas vēstī par  Kurzemes pusē – Selekcijā,  Talsu  2. septiņgadīgajā un  vidusskolā aizvadīto laiku. Latvijas Universitātē iegūtās zināšanas vācu valodas un literatūras pasniedzējas kvalifikācijā  apvienojumā  ar šūpulī ielikto gudrību,vitalitāti  un darba spējām  ir labs pamats Mudītes Tauriņas 40 gadu ilgajā skolotājas darbā Latvijas kultūras koledžā, arī tulkotājas un gides darbā.

Apjomīgā, bagātā latviešu valodā uzrakstītā grāmata par vienas stipras latviešu dzimtas meitenes dzīves gājumu sniedz kolorītu laikmeta raksturojumu septiņu gadu desmitu garumā. 

 

Gita Japiņa,

Talsu novada muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību16.01.2017