Hārdija Lediņa piemiņas vakars Talsos

Šī gada Talsu pilsētas svētki iesāksies ar Talsu mākslinieku drauga Hārdija Lediņa ( 1955-2004 ) piemiņas vakaru 3. jūlijā plkst. 18:30 Talsu Radošajā sētā, tādējādi pievienojot arī provinces pienesumu multimediju mākslinieka un mūziķa Hārdija Lediņa gada daudzveidīgo notikumu norisēm Rīgā, ko organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs ( LMC ). Ar Hārdija tik tiešām jaudīgo devumu vislabāk ieteicams iepazīties interneta vietnē www.pietura.lv.

            Šim vakaram Talsos noteikti bija jānotiek Jo Talsu māksliniekiem ( tagad zināmai kā Krūmu mākslas grupa ) laimējās satikties ar Hārdiju un Juri Boiko, Rūdolfu Pīpkalēju, Andreju Grantu, Mārtiņu Zelmeni un citiem tālajā 1987. gadā, organizējot vienu no pirmajām konceptuālajām izstādēm ārpus Rīgas - „Plūdi Talsos”, tad arī uzzinājām, kas ir NSRD ( Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca ), kura uzstājās izstādes atklāšanā - piebēra muzeju ar zāģu skaidām un spēlēja Talsos līdz tam nedzirdētu mūziku; sagaidījām arī draudīgu rajona partijas komitejas komisijas apmeklējumu. 

Nākošais kopīgais projekts „Talsu gods” radās 1998. gadā, „Viena nakts”- 2003. gadā; abas izstādes tika rādītas arī Rīgā, LMS galerijā. Šīm izstādēm Hārdijs Lediņš speciāli veidoja divas videoinstalācijas ( „Welcome to Talsi”, „Jautājums”). Hārdijs iepazinās ar Talsu izcilo naivistu Modri Sapunu, Modris gleznoja Hārdiju uz Ventspils mola, ar grāmatu rokās, gan uz mazām ragaviņām, bet Hārdija etno diskotēkās Talsu muzejā un Pedvālē, arī klubā „Depo” - tur bija satriecoši laba mūzika un izsmēķiem pilni Hārdija pelnu trauki...

Piemiņas vakarā Talsos būs iespēja klausīties Hārdija Lediņa, Jura Boiko un NSRD radīto mūziku grupas „Nebijušā restauratori” izpildījumā, paredzēts arī binokulāro deju kurss. Talsu muzeja un mākslinieku ( fotogrāfi Dainis Kārkluvalks, Uldis Balga ) sarūpētajā izstādē „Hārdijs Lediņš un Talsi” būs iespējams „restaurēt” aizgājušo gadu kopīgos notikumus, redzēsiet Hārdija videodarbus un Modra Sapuna gleznas.

 

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galv. speciāliste

 

Projekta sadarbības partneri:

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Talsu tautas nams, Talsu novada pašvaldība30.06.2015