Iepazīšanās ar “Baltu ceļu” Talsu pusē

Talsu pusē, 12.septembrī notika mediju izziņas ceļojums, kurā bija iespēja apskatīt kuršu laiku liecības Talsos un tikties ar radošajiem talsiniekiem.

Ceļojuma laikā žurnālisti apmeklējaTalsu novada muzeju, kur sagaidīja vēsturniece Inese Vempere. Viņa iepazīstināja ar jauno arheoloģisko ekspozīciju, kas pielāgota mūsdienu ritmam ar interaktīviem elementiem.

Arheoloģijas ekspozīcijas pamatā ir Talsu Vilkmuižas ezerā atrastie kuršu priekšmeti.

Nākamais pieturas punkts bija Talsu pilskalns, kas bijis senās kuršu zemes Vanemas centrs. Tolaik ļoti nozīmīga apdzīvota vieta.

Sākotnēji pilskalnu apdzīvojuši lībieši, bet pēc kuršu izplatīšanās Kurzemē 11.gadsimtā nokļuvis kuršu valdījumā un stipri nocietināts.

Savukārt, Vilkmuižas ezers ir unikāls ar 11.–14.gadsimta kuršu ugunsapbedījumiem.

Keramikas darbnīcā „Ciparnīca” meistari Diāna Dzelme un Nauris Galviņš iepazīstināja ar mūsdienu podnieka darbu, kur varēs aplūkot meistaru darbnīcu un viņu veikumu.

Ceļotāji apmeklēja arī radošo darbnīcu „Patrepe” un iepazinās ar saimnieci Aivu Daukši, kura izrādīja mūsu folkloras mantojumu – senču rakstus, zīmes, dievības, tautas dainas „Jāņkalnu” takā.

Jau ziņots, ka projekts “Starptautiskais kultūras maršruts “Baltu ceļš”” tiek īstenots, lai izveidotu vienu starptautisku un vairākus reģionālas nozīmes kultūras tūrisma maršrutus, izceļot un popularizējot baltu materiālo un nemateriālo kultūras un dabas mantojumu.

 

Informāciju sagatavoja: la.lv11.09.2019

Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Žurnālistu vizīte Talsos projekta \"Baltu ceļš\" ietvaros