"Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā"

6. martā plkst. 16.00 Talsu novada muzejā notiks starptautiskās mākslas izstādes "Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā" atklāšana.

Jau vairākus gadus cilvēki dažādās pasaules valstīs aktīvi rīko izstādes ar nosaukumu "Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā''. Izstādes mērķis ir, uzrunājot cilvēkus, sniegt tiem brīnišķīgu un gaišu ieskatu skaistos mākslas darbos, kas caurstrāvo cilvēku, ļaujot tam ieraudzīt tādas cilvēkiem piemītošas īpašības kā drošsirdība, labestība, nesavtība, iecietība un līdzjūtība, kā arī stāsta par cilvēka iekšējās garīgās pasaules skaistumu un par cilvēktiesību pārkāpumu traģēdiju.Šī izstāde ir unikāla ar to, ka ļauj cilvēkam redzēt tradicionālās glezniecības tehnikas, vienlaikus aplūkojot sižetus, kas sevī ietver augstas morāles vērtības, kā arī nebeidzamo Visuma principu - labais tiek atalgots ar labu, bet par ļauno pienākas sods. Tā kā cilvēkam dažkārt piemīt arī sliktas īpašības, kuru dēļ tas var pastrādāt ko ļaunu, tam ir jādod iespēja saskatīt, cik svarīga ir pašsavaldīšanās dažādās konfliktsituācijās, lai tas ļautu izstrādāt viņā pašā vairāk gaišāku, tīrāku un labāku īpašību.


Detalizētāka informācija par  izstādi:

Īsfilma "Tiekoties ar māksliniekiem" - http://vimeo.com/107611054
Informācija par izstādi - http://falunart.org/lv/
Par Izstādes norisēm Latvijā - http://falunart-izstade.lv/

Lauris Fišers,
"Īstenība, Labestība, Pacietība mākslā"
izstādes kurators LatvijāAttēls: Li Juaņs "Traģēdija Ķīnā", fragments, eļļa, audekls, 116,5 x 91 cm, 2004. gads23.02.2015