„Jelgavas puse aicina!”

8:30 – izbraukšana no laukuma pie Talsu Sporta nama

  • Ziemassvētku kauju muzejs „Mangaļu” mājas

Muzeja teritorijā ir saglabājušies Baltijas reģionam unikāli I pasaules kara lauka fortifikācijas elementi, kas saistīti ar leģendārajām Ziemassvētku kaujām. Rekonstruētā vācu armijas pirmās aizsardzības līnijas nocietinājumu sistēmas daļa ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā.

  • SIA „Latvijas Piens" ir Latvijas zemnieku kooperatīviem pilnībā piederošs uzņēmums, kurā apvienojušies vairāk nekā 600 Latvijas piensaimnieki. 2012.gadā Jelgavā tika uzbūvēta rūpnīca, kas galvenokārt ražo siera produktus. Degustācija.
  • Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis – visiespaidīgākais apskates objekts, bez kura Jelgavas apmeklējums nebūtu pilnīgs. Šeit līdz 1944. gadam atradās Sv. Trīsvienības baznīca, kas bija pirmā mūra celtne Jelgavā . 1944. gada jūlijā aviācijas uzlidojuma laikā Sv. Trīsvienības baznīca tika nopostīta. Kopš tiem laikiem palicis vienīgi zvanu tornis, kas pēc rekonstrukcijas 2010. gadā ir atvērts apmeklētājiem. Torņa vēstures ekspozīcijas ļauj uzzināt vairāk par pirmajiem Latvijas Valsts prezidentiem, kas nākuši no Zemgales, iepazīt Jelgavu no aizvēstures līdz mūsdienām, virtuāli izstaigāt agrāko Sv. Trīsvienības baznīcu un noskaidrot, kā top un kādi raksti redzami Zemgales tautastērpā. Torņa 9.stāvā no skatu laukuma ar stikla grīdu iespējams vērot Jelgavas panorāmu uz visām debespusēm.
  • Ievērojamākais Jelgavas pilsētas jaunumu – Baltijas valstīs unikālais  gājēju tilts pāri Driksai.
  • Garšas tūre Jelgavā – Hercoga bura un Šarlotes skūpsts. Jelgavas īpašie ēdieni pilsētas ēdināšanas uzņēmumu ēdienkartēs iekļauti no 2012. gada un tie tapuši sadarbojoties Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Jelgavas Amatu vidusskolai un Jelgavas uzņēmējiem. „Hercoga bura" ir pamatēdiens, kas gatavots no īpaši marinētas un krāsnī ceptas cūkgaļas, kuru pasniedz ar karamelizētiem skābētiem kāpostiem, dažādiem ceptiem dārzeņiem un saknēm, brūkleņu biezeni un mārrutkiem. Deserts „Šarlotes skūpsts" ir olu-biezpiena krēma un divu veidu sulas želejas uzputeņu kārtojums, tā maigo garšu atsvaidzina augļu-ogu biezeņa mērce.
  • Strausu ferma „Mazzariņi” piedāvā iepazīties ar dažāda vecuma un dzimuma Āfrikas strausu sugas īpatņiem un iegūt izsmeļošu informāciju par lielākajiem putniem uz planētas. Iespēja iegādāties izstrādājumus no strausa ādas (maki, somas, jostas u.c.), dizaina elementus no strausu olu čaumalām un rotaslietas no strausu spalvām kā arī unikālas strausu tauku ziepes.
  • Cimdu un skulptūru dārzs „Lejniekos” – saimnieka Haralda darinātās koka skulptūras un saimnieces Skaidrītes adīto cimdu kolekcija.
  • Līvbērzes katoļu baznīca – vienīgais koka dievnams Jelgavas novadā.

Dalības maksa euro 34.00 + PVN - cenā iekļauta ieejas maksa minētajos apskates objektos, transporta pakalpojumi un gardas pusdienas (Jelgavas īpašie ēdieni Hercoga bura un Šarlotes skūpsts).

Pieteikšanās braucienam līdz ceturtdienas 5.jūnija vakaram, rakstot vai zvanot Talsu novada TIC – tic@talsi.lv, talsutic@apollo.lv, 63224165, 2646905730.05.2014