Kinoteātrī “Auseklis” varēs apskatīt lietuviešu mākslinieka Arvidas Kašauskas gleznu izstādi

No 10. maija līdz pat 7. jūlijam kinoteātrī “Auseklis” būs aplūkojama lietuviešu mākslinieka Arvidas Kašauskas gleznu izstāde. Mākslinieku varēs sastapt arī darba procesā, gleznojot pilsētā no 1.-7. jūlijam, kad Talsos noritēs vēl nebijis starptautisks profesionālu mākslinieku glezniecības plenērs “Pakalnu palete”.

Arvidas Kašauskas ir profesionāls “plenērists”, reālā dabā balstītās ainavas tiek radītas zem klajas debess, maksimāli īsā laikā, bez racionālas analīzes. Darbi ir spilgti, temperamentīgi, ar iespaidīgu krāsas triepiena slāni, gleznots tiek vairāk ar paletes nazi nekā ar otu.

Arvidas Kašauskas 1982. gadā beidzis Viļņas Mākslas institūta (tagadējās Mākslas akadēmijas) monumentālās glezniecības nodaļu, kas arī ietekmējis mākslinieka glezniecības manieri. Daudz veidojis sienu gleznojumus Viļņā un apkaimē. Starptautiskās izstādēs piedalās kopš 1984. gada, bijušas vairāk kā 50 personālizstādes. Pēdejos 10 gadus aktīvi piedalās mākslas simpozijos un plenēros gan Lietuvā, gan citās valstīs – Latvijā, Ukrainā, Polijā, Vācijā, Francijā, Gruzijā, Itālijā, Krievijā un citur.

Starptautiskā glezniecības plenēra laikā 2.jūlijā plkst.18:00 kinoteātrī paredzēta tikšanās un saruna ar mākslinieku, kurā ikvienam interesentam būs iespēja aprunāties ar pašu mākslinieku un tuvāk iepazīt viņa daiļradi.03.05.2019