Ko redzēt Balgalē

Balgales pusē var redzēt brīnumu lietas - mums ir pašiem sava observatorija "Lielzeltiņos"! Vēl vērts iegriezties pēc avota ūdens Kaļķleju jeb Galtenes svētavotā. Runā, ka tam piemīt dziednieciskas spējas un tas piepilda vēlēšanās. 

Lielzeltiņu observatorija ir piemērotākā vieta Latvijā, kur sākt zvaigžņu ceļojumu.

Tās iniciators ir Sergejs Kļimanskis, uzņēmējs no Rīgas, kam astronomija ir vaļasprieks jau no skolas gadiem.

Šeit var sajust debess juma varenību un apzināties, ka cilvēce tikai tāds niecīgs puteklītis vien ir.

Adrese: "Lielzeltiņi", Balgales pagasts
Jāpiesakās pa tālr +371-22082212, 24902730
Darba laiks: Piektdien 19:00 – 24:00, Sestdien 12:00 – 24:00

https://www.facebook.com/deepskyseeing.site/

Galtenes jeb Kaļķleju Svētavots - kulta vieta atrodas Balgales pagastā, ap 1 km dienvidrietumos no bijušās Galtenes muižas, meža malā, pie Doru mājām. Tas iztek no 3 m dziļa padziļinājuma, veidojot dažus kvadrātmetrus lielu izteku, kura tālāk kā neliels strautiņš ietek Oksles upē.

Katru reizi, kad smeļ no avota ūdeni, vajagot atstāt kaut kādu piemiņas zīmi, tādēļ arī senos laikos egle, kura aug pie avota, bijusi nokārta ar dažādām mantām. Saka, ka tā piepildās vēlēšanās.

Par svētavotu saglabājušies vairāki nostāsti, no kuriem vienu atstāstījusi kādreizējā Kaļķleju māju iedzīvotāja Berta Bodniece: „Par šo avotu stāsta, ka ūdens viņā esot ļoti veselīgs, tas nekad nepaliekot vecs, lai arī visu gadu to turot pudelē. Ja esot acis neveselas, vai arī kāda cita kaite, ja vairākas reizes apmazgājot ar ūdeni, tad paliekot vesels."31.10.2016