Latvijas Lauksaimniecības muzejā saimnieka lepnums un saimnieces gods

2019.gada 4.maijā Latvijas Lauksaimniecības muzeja saimnieki pie balti klāta galda atklās vasaras tūrisma sezonu ar dižošanos un vairākām jaunām izstādēm un aktivitātēm.

 Arī šogad Lauku ceļotāja pasākuma “Atvērtās dienas laukos 2019” laikā muzeja apmeklētāji uzzinās daudz ko jaunu un interesantu par muzeja plašo lauksaimniecības krājumu, bet pati dižošanās tiks uzsākta ar fotoizstādi “Saimnieka lepnums, saimnieces gods”.

 Kā zināms Latvijas laukos augsti tika turēts darba tikums - tīra sēta, labi baroti lopi, tā bija bagātība, ar ko dižojās katrā sētā. Salīdzinātas tika pat gaiļa sekstes. Saimnieka lepnums bija zirgs, bet saimnieces gods bija labi kopta pienīga govs.

 Izstādes “Saimnieka lepnums, saimnieces gods” laikā būs skatāmas arī dažādas piena ierīces un trauki, kā arī rati, kamanas un zirglietu (zirgspēku) kolekcijas no muzeja krājuma.

 Jau trešo gadu Latvijas Lauksaimniecības muzejs ir iesaistījies Lauku ceļotāja rīkotajā pasākumā, kurš šajā gadā notiek no 4.-6. maija Latvijā un 10.-12. maija Lietuvā.

 “Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas jau kļuvis par tradīciju – iesākt vasaras tūrisma un ražošanas sezonu ar plaši atvērtām durvīm, aicinot visus interesentus, klientus, kaimiņus un vienkārši zinātkāros uz saimniecībām, lai iepazīstinātu ar bagātīgo piedāvājumu un krājumu, ko var ieraudzīt, nogaršot, sadzirdēt un sajust laukos. Šogad akcijā piedalās 129 saimniecības no Latvijas no 65 saimniecības no Lietuvas. Plašāk skatīt Lauku ceļotāja tīmekļa vietnē “Atvērtās dienas laukos 2019” (https://www.celotajs.lv/lv/e/special/lauksaimniecibas_muzejs_talsos)

 Foto: Latvijas Lauksaimniecības muzeja arhīvs

 ________________________

Informāciju sagatavoja:
Jānis Mergups–Kutraitis
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists
tālr.26397648, e-pasts: janis.mergups@vtua.gov.lv
www.vtua.gov.lv | Twitter: @vtua04.05.2019