Leģendu nakts Spāres muižā

 Sveiciens visiem akordeona spēles meistariem!

Gadatirgi, kāzas, kartupeļu talka, kolhoza gada pārskata sarīkojums, Līgo vakars, lauku ballīte, krodziņš, smalka skatuve, upes mala, vakars pie silta mūrīša, kapi, brālēna dzimšanas diena...

Kur tik nav spēlēts!

Vai „Zilais lakatiņš”, vai „Amūras viļņi”, vai kāda sena tautasndziesma, vai visiem zināms lipīgs šlāgerītis ar „stumkaktā” takti – melodijas, kuras muzikanta sirds un pirkstu pieskāriens izbur no dvēseles instrumenta – akordeona?  Melodija plūst, plūst, plūst... un saviļņo.

Un muzikants? Kāds viņš?

Daudz dzīvojis un ilgus gadus spēlējis, pieredzējis vīrs sirmām ūsām, raupjām, smaga  darba sastrādātām rokām, bet šķelmīgu smaidu, jauns puisis, glīti pieglaustu frizūru – tik tikko ticis pie sava pirmā  akordeona, vai meitene -  šķelme,  pati ar dzidru balsi, vējā un saulē rotaļīgām matu cirtām, nopietna lauku mājas saimniece ar  sirsnīgām acīm -  dzimtas  dārgumā -  tautiskajos brunčos tērpusies, vēl kāds - „aiz neko darīt” iemācījies pāris akordus, vai augstas skolas beidzis, profesionāls mūziķis ar filigranu pirkstu veiklību un precīzu, perfekti atstrādātu muzikālo sniegumu.

Viens mirklis – viens pieskāriens klaviatūras taustiņiem! No mažora uz minoru, metāla mēlītēm gaisa plūsmā vibrējot – nāk mūzika.  

Bet  pats spēlētājs – šai mirklī patiesi jūtas brīvs!

Ja Tu domā tāpat, ja jūti tāpat, ja vēlies šīs sajūtas izdzīvot atkal un vēlreiz – piedalies!

Ņem līdzi draugus, radus, pielūdzējus un, protams, savu akordeonu! Ņem līdzi savu mīļāko dziesmu vai skaņdarbu (var vairākus) un Spāres muiža Tevi gaidīs atvērtām durvīm!

 

29. oktobrī plkst. 19.00

 Spāres muižā “Leģendu nakts”

„Šai mirklī jūtos brīvs ... jeb Akordeonā sirdi liku”

 Sendienās un  šodien

spēlējošo akordeonistu saiets

 

Spēlēsim paši sev un skatītāju priekam, runāsimies un atmiņās dalīsimies, leposimies ar saviem instrumentiem un savu talantu, kopīgi ieelposim akordeona skaņas un rudenīgā gaisotnē jauksim  labu emociju kokteili!

Sazinies ar mums! Ļoti gaidīsim!

 

    Tabita – T. 28620076

Aina – T. 29136203

 29.10.2016

Pievienotie attēli

Pievienotie faili

Akordeonistu saiets Spārē