Mākslas dienas 2016

Līdz 15. maijam Talsu novada muzeja 3 zālēs apskatāma tradicionālā Talsu mākslinieku darbu izstāde, kurā šogad piedalās 28 autori: gleznotāji, grafiķi, keramiķi, fotogrāfi, tekstilmāksliniece Aija Baumane; vairāki no viņiem veidojuši arī objektus.

Par izstādes vizuālo centru ir kļuvis Lauras Feldbergas objekts „Viļņošanās” kopā ar Andra Vītola dižformāta gleznu (250x250 cm) „ Savādais slēpjas tur...” Uz drēbju pakaramajiem it kā aizmirstas divas, ar ugunīgi sarkanām dzijām savienotas melnas žaketes, tās tika pielietotas arī izstādes atklāšanas performancē  Starpdisciplināro mākslu grupas Ideagnosis izpildījumā - tad tas skatītājiem dāvāja skaista grafiska zīmējuma un skulpturālu dejas prieku trīs jaunu mākslinieču izpildījumā. Arī tagad kā telpas objekts tas var raisīt apmeklētājā tik dažādus tulkojumus un pārdomas. Andra Vītola darbs blakus ir tas sniegums, par kuru gadskārtējā Talsu novada pašvaldības Ž. Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā tika piešķirta tieši viņam - par sekmīgu un augstvērtīgu Latvijas mākslas prezentāciju Eiropā, par stabilu un ilggadīgu profesionālo sniegumu glezniecībā. Pagājušā gada pavasarī viņa abstrakti ekspresīvā lielformāta glezniecība bija latviešu mākslinieku biedrības Octopus Art Project „Pro bono publico” Venēcijā nozīmīga daļa.

Izstādē stabilu profesionalitāti arī šoreiz apliecina Talsu Krūmu mākslas grupas gleznotāji Andris Biezbārdis, Zigurds Poļikovs, Gunta Kalsere un Guna Millersone, viņiem seko uzcītīgi strādājošās jaunās gleznotājas no Talsu novada Ance Gricmane un Dagne Ventiņa, kuras aktīvi piedalās Rīgas mākslas galeriju rīkotajās izstādēs. Perfektie fotogrāfi Uldis Balga un Dainis Kāŗkluvalks eksponē savos Itālijas ceļojumos tapušos kadrus. Arvien vairāk priecē Talsu keramiķu grupas sniegums: ciparniekiem Diānai Dzelmei un Naurim Galviņam, kā arī Katrīnai Vīnertei pirmo reizi šogad pievienojas kādreizējā Talsu mākslas skolas audzēkne Kristīne Niedrāja ar asprātīgiem porcelāna darbiem („Bananss” un „Like!”);  šķiet, tie ir šī gada Mākslas dienu  izstādes patīkamākais pārsteigums... 26.04.2016

Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Mākslas dienas "Baložu pastā"

Atslēgvārdi

mākslas dienas