Pieci gadi Ārpasaules mūzikā

Pieci gadi Ārpasaules mūzikā – Raimonds Tiguls 3. jūnijā aicina uz ikgadējo brīvdabas koncertu Tiguļu kalnā, kas šogad veltīts paša komponista spilgtāko darbu retrospekcijai.

Šī gada 3. jūnijā plkst. 20.00 jau piekto gadu Talsos norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas autorkoncerts „Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā”, pulcējot komponista draugus un domubiedrus un radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam. Piektās jubilejas koncerta mākslinieciskās programmas vadmotīvs ir „Rīta un vakara dziesmas” un tā veidota kā retrospekcija par komponista Raimonda Tigula spilgtākajiem daiļrades darbiem.

Viens no koncerta īpašajiem notikumiem būs Raimonda Tigula un eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas jaunākā sadarbības projekta „Saules dainas” prezentācija, Tiguļkalna virsotnē ceļot visu to Saules spēku, kas jau gadsimtiem ilgi dziļi ierakstīts ikkatra latvieša būtībā un dzīvesziņā.
Raimonda Tigula korim veltītie darbi izskanēs Akadēmiskā kora „Latvija” balsīs diriģenta Māra Sirmā vadībā, savukārt solisti Kristīne Zadovska un Zigfrīds Muktupāvels izdziedās Raimonda Tigula un rakstnieces Noras Ikstenas „Ulubeles pasakas”, stāstnieka lomā iejūtoties aktierim Andrim Keišam.
Koncerta programmu papildinās arī priekšnesumi, kuros ieslēgti tradīciju kodi, balsīs un instrumentu skaņās atsaucot latviešu un lībiešu tautas mūzikas tēmas, ļaujot Tiguļkalnā satikties tiem mūziķiem, kas Latvijas vārdu nesuši tālu pasaulē, un tiem, kas sadarbību ar komponistu Raimondu Tigulu uzsākuši pavisam nesen, tostarp Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) stīgu kvartets, dziedātājas Ingrīda Krasovska un Asnate Rancāne, bungu un dūdu grupas „Auļi” dalībnieki Edgars Kārklis un Kaspars Bārbals, kā arī basģitāristi Roberts Rasa un Staņislavs Judins, bundzinieks Kristers Hartmanis un jauná koklētāja Līga Griķe.

Raimonda Tigula brīvdabas sajūtu koncertu „Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” rīko Pasaules mūzikas un mākslas fonds, un, pateicoties Talsu novada pašvaldības, SIA „Vika Wood” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, tas kā ikkatru gadu apmeklētājam pieejams bez ieejas maksas.03.06.2016

Pievienotie attēli