“Rakstu rakstiem tēvu zeme” 18.novembris Talsos

18. novembrī Talsu novada un Talsu pilsētas Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai veltītie pasākumi „Rakstu rakstiem tēvu zeme” sāksies ar ekumēnisku svētku dievkalpojumu. Tiks pasniegti apbalvojumi Talsu pilsētas un Talsu novada iedzīvotājiem. Vakarā būs Latvijas dzimšanas dienai veltīts brīvdabas koncerts, bet svētkus noslēgs uguņošana Talsu pilskalnā.

Ikviens talsinieks un viesis 18. novembrī Talsu Romas katoļu baznīcā plkst. 11:00 aicināts piedalīties Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā ekumēniskā svētku dievkalpojumā, lai kopā pateiktos par to, kas ir dots, un lūgtu par Latvijas cilvēkiem, mīlestību un labklājību.

Talsu tautas nama Lielajā zālē plkst.15:00 svinīgi tiks pasniegti apbalvojumi Talsu pilsētas un Talsu novada iedzīvotājiem, kuri ar savu darbu un sasniegumiem ir devuši nozīmīgu ieguldījumu Talsu pilsētas un novada attīstībā un popularizēšanā. Kā arī SIA „Talsu namsaimnieks” pasniegs īpašo balvu „Zelta slota” par rūpīgu un pacietīgu darbu, veicot sētnieka pienākumus Talsu pilsētā. Pasākumu vadīs aktieris Gints Andžāns un muzicēs Kristīnas Trezunes kvartets.

No plkst. 17:30 “Izgaismosim latvju zīmi”. Ņemot līdzi savu svecīti vai paša gatavotu gaismas lukturīti, varēs to novietot īpaši paredzētā vietā Radošajā sētā, dāvājot savas gaišās domas cits citam un Latvijai.

Plkst. 18:00 Pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus teiks svētku uzrunu. Svētku programmas turpinājumā būs skatāma Māra Kalves veidotā videoprojekcija ar Maija Laukmanes dzejas vārdiem – „Elpoju savu zemi”, kas tiks projicēta uz Talsu tautas nama ēkas fasādes.
Brīvdabas koncertā Pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama šogad uzstāsies grupas „Tirkiz Band” un „Musiqq”.

Talsu pilskalnā plkst. 20:00 iedzīvotājus un viesus pārsteigs svētku uguņošana ar muzikālu pavadījumu, ko dāvinās SIA „Vika Wood”. Uguņošanu nodrošinās SIA „Ugunsmeistars”.

Plkst. 20:20 atkārtoti būs iespēja skatīt videoprojekciju „Elpoju savu zemi” uz Talsu tautas nama ēkas fasādes.

Ievērībai! Sakarā ar videoprojekcijas nodrošināšanu, no plkst. 17:30 līdz 20:30 būs slēgtas lielās trepes no Dārza ielas līdz Fabrikas ielai (pie Talsu tautas nama). Iepriekš pateicamies par sapratni.

Daudz laimes, Latvija!
18.11.2016

Pievienotie attēli