Rīgas salas Talsos

Līdz Talsu novada muzejam ir nonācis Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 notikums - foto projekts „Rīgas salas” tematiskās līnijas „Ceļu karte” ietvaros; projekts tapis, pateicoties nodibinājumam „Rīga 2014”, Valsts Kultūrkapitāla fondam un Sehnheiser electronic GmbH & Co atbalstam.

Līdz 2. novembrim Talsu muzejā apskatāmas ap 20 lielformāta fotogrāfijas ( vēl 20 pašlaik atrodas arī Ventspils muzejā ), tās ir daļa no plašākas fotogrāfiju sērijas grāmatai par Rīgas salām, šo marginālo lielpilsētas daļu - esošo un jau izzudušo ( izrādās, ka no 100 kādreiz esošajām salām šodien tā īsti vairs var pastāstīt tikai apmēram par desmit ). Grāmata iznāks šī gada decembrī, tās teksta autore ir rakstniece Gundega Repše. Projekta laikā veikta Rīgas salu vēsturiskā izpēte un dokumentālu liecinājumu apkopošana, kā arī, protams, vizuālā fiksācija - to autors ir Kaspars Goba. „Katra sala ir kā mazpilsēta”, viņš stāsta...

Izstādē eksponēti arī salu iedzīvotāju portreti, „... viņi ir citādāki nekā „lielajā Rīgā” dzīvojošie...”

Fotogrāfs un dokumentālo filmu režisors Kaspars Goba ( 1975 ) fotografējis un filmējis Krievijas ziemeļos, Sibīrijā, Kaukāzā, Tālajos Austrumos, viņa radošo darbu personāži bijuši kurdi Turcijā, čigāni Latvijā un Lietuvā. Ar fotogrāfiju sērijām „Seda. Purva ļaudis”, „homo@lv”, „Romi Latvijā” piedalījies laikmetīgās mākslas izstādēs vairāk nekā 20 Eiropas valstīs, vairākkārt saņēmis prominentas balvas un stipendijas.

 

   

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja

galv. speciāliste mākslas jautājumos13.10.2014