Septiņpadsmito reizi tiks svinēti Sabiles Vīna svētki

Šovasar jau 17. reizi svinēsim Sabiles Vīna svētkus. Arī šogad gaidāmi krāšņi svētki.

Šogad Vīni svētki sāksies nedaudz ātrāk par ierasto laiku – 22. jūlijā ar romantisku pikniku Abavas krastā kopā ar mūziķi Antru Enģeli. Ceturtdiena turpināsies ar jautrībām kolhozciemā – Sabiles Priedēs, kur norisināsies starpkolhozu pļaušanas sacensības. Atraktīvākie varēs piedalīties gājienā. Šeit jūs sagaidīs mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu koncerts „Rīgas modes” ar halātu kolekciju. Noslēgumā – dejas ar mūziķi Andri Skuju.

Piektdienā norisināsies sporta sacensības, bet vakarā pulcēsimies bijušajā „Latvijas konservi” Sabiles rūpnīcas teritorijā uz grupas „Pienvedēja Piedzīvojumi” rokkoncertu. Pēc koncerta, vakara noslēgumā, Sabiles kultūras nama sētā „Retro GMG”… bija reiz Sabilē mūzikas klubs.

Norisēm visbagātākā diena būs sestdiena – 25. jūlijs –, kuru uzsāksim ar tradicionālo Sabiles modināšanu. Šajā dienā svētku apmeklētājus sagaida amatnieku un vīna tirdziņš, „Krāmotava”, „Vīngliemežotava”, „Klimpotava”, „Putotava”, dejas, vīna degustācija, „Hipsterotava” ar Mintu un Annu Sērumu, pieaugušo pop-iela un „Selfijotava”, kā arī daudzi citi aizraujoši pasākumi. Kā jau katru gadu, svētki neiztiks bez tradicionālā teatralizētā gājiena, kura tēma „Svinamās dienas” šogad tā dalībniekiem ļaus ietērpties dažnedažādās lomās.

Sestdienas vakaru noslēgsim ar jau ierasto ugunsskulptūru Karātavu kalnā un balli brīvdabas estrādē „Birzīte” kopā ar grupām „Lauku muzikanti” un „Stende”.

Svētku noslēgums gaidāms svētdien, kad redzēsim teātra „Tu un Es” izrādi bērniem un pieaugušajiem „Visi kopā Sabilē”. Plānots vēl nebijis pasākums – Mundruma skrējiens ar pārsteigumiem pa Rambulītes upi „Priecīgs un vesels”.

Tas viss un vēl daudz dažādu pārsteigumu, notikumu un pasākumu jūs priecēs jūlija pēdējā nedēļas nogalē – Sabiles Vīna svētkos!

 

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu!

Laura Markusa-Mārtinsone,

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore19.07.2015