Silvijas Danelsones meistarklase “Klusā daba: kompozīcija un gaismošana”

23.martā plkst. 12:00 Tornīša zālē fotogrāfes Silvijas Danelsones meistarklase “Klusā daba: kompozīcija un gaismošana”.

Informācija par fotogrāfi Silviju Danelsoni:

Dzimusi Ludzā. Turpat mācījusies vidusskolā un arī bērnu mūzikas skolas klavieru un vijoles klasē. Pēc tam ieguvusi maģistra grādu – transportbūvēs un bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā. Profesionālā dzīve ir saistīta ar ceļu projektēšanu.

Tēva iespaidā pirmās fotogrāfijas tapa 1.klasē. Fotogrāfija vairāk nekā hobijs ieinteresēja 90.-tajos gados, kad, nejauši garāmejot, tika izlasīts, ka fotoklubs „Rīga” organizē kursus pie fotogrāfiem – Zigurda Bilzoņa un Gunāra Bindes Z.Bilzonis mācīja fotografēšanas tehnisko, bet G. Binde filozofisko pusi – iemācīja uz fotogrāfiju paskatīties ar citām acīm. Tad lēnām sākās otrais fotografēšanas etaps.

Laika gaitā ir sanācis piedalīties dažādos plenēros, no kuriem nopietnākais ir ikgadējais starptautiskais fotofestivāls „Amber Breeze” (lektori G.Binde (Latvija), R.Dihjavičus (Lietuva), S.Požarska (Krievija), A.Lapins (Krievija) A.Jefremovs (Krievija), kursi pie M. Kundziņa, A.Eglīša, G.Aļeksikova. Notiek regulāri „gadalaiku” plenēri ar dabas fotogrāfu A.Eglīti. Ar domubiedriem ir bijuši fotobraucieni uz Gruziju, Čehiju, Slovākiju.

Daudzo gadu laikā nav apstājusies pie viena žanra, jo pastāvīgi patīk eksperimentēt un apgūt jaunus un jaunus fotolauciņus. Ziemā, kad ārā ir pelēks un tumšs, top klusās dabas un dūmu bildes, vasarā – dabasskati, daudzajos ceļojumos – ceļojumu fotogrāfijas. Ar ceļojumiem ir visgrūtāk – no lielā fotogrāfiju klāsta ir grūti atlasīt īpašās, ko parādīt citiem. Tāpēc ceļojumu fotogrāfijas lielākoties paliek mājās un tiek rādītas tikai draugiem. Attīstoties tehnoloģijām un „izlienot no tumšās istabas ar sarkano lukturi”, sākts apgūt Photoshop un atkal top eksperimenti jauno tehnoloģiju „laboratorijā”.

Ir fotokluba  “Rīga” biedre.

Lasa fotokluba organizētos kursus “Fotogrāfija iesācējiem”

Bijušas personālizstādes – Tukumā, Varšavā, Rīgā, Ludzā.

Piedalījusies vairākās grupu izstādēs.

2012.gadā saņēmusi AFIAP titulu.23.03.2019