Šogad būs mākslas kņada!

Kā ik gadu, pavasara tuvošanās nes līdzi gaidāmo Mākslas dienu satraukumu. Lai arī dažviet Latvijā šo mākslas pasākumu kopumu pavasara atmodā vairs nesauc par mākslas dienām ( Valmierā ir vesels dažādu mākslu mēnesis! ), tomēr pāršķirstot informāciju interneta tīmeklī, var secināt, ka Mākslas dienu tradīcija Latvijā vēl turas

itin braši: kā nekā iestrādes jau kopš 1959. gada - Mākslas dienu pirmā gada - nemaz nav tik viegli pazaudēt. Jautājums ir par to, cik un kā katrs punkts, kur ir radoši, ar mākslām saistīti cilvēki, spēj paši ģenerēt, savākties un sniegt sabiedrībai no sava radošā kapitāla. Latvijas Mākslinieku savienība šīs dienas šoreiz nosaukusi par „mākslas kņadu”. Talsu muzejs, kā ik gadu, piedāvā iespēju novada māksliniekiem atrādīt ziemas klusumā radušos jaunos darbus dienas un satikties pirms vasaras radošajām aktivitātēm. Cerēsim, ka mākslas kņada un radoša dinamika sagaidāma arī mūsu muzeja izstādē aptuveni 25 mākslinieku sniegumā.

            Talsu mākslinieku darbu izstādi, kā ierasts, muzejā atklāsim 15. aprīlī plkst. 16:00, šai reizē pieminēsim arī notikumu gandrīz pirms 100 gadiem -1917. gada 15. aprīli - dienu, kad Krievijas pagaidu valdība „iedalīja” pilsētas tiesības Talsiem, Sasmakai un Sabilei, toreiz vēl miestiem. Un tradicionāli - jau 11. reizi - tiks pasniegta Talsu novada pašvaldības iedibinātā Žaņa Sūniņa prēmija vizuālajā mākslā kādam novada māksliniekam par labāko radošo sniegumu 2014. gadā. Muzeja Izstāžu zālē atklāsim biedrības „Ciparnīca. Tals` keramik` ” otro plašāko izstādi Talsos ar nosaukumu „Svētdiena”. Abas izstādes būs apskatāmas līdz 31. maijam.

 

Guna Millersone,

Talsu novada muzeja galv. speciāliste

mākslas jautājumos

            09.04.2015

Pievienotie attēli