Šonedēļ Talsos pirmo reizi notiks piedzīvojumu sacensības xRace

Sestdien, 9.septembrī, Talsos norisināsies orientēšanās piedzīvojumu sacensību seriāla xRace sezonas piektais posms. Sacensību dalībnieki distanci uzsāks sacensību centrā Kareivju ielā 7 – plkst. 10.00 startēs Garmin Sporta distance, savukārt plkst. 12.00 starts tiks dots Nissan Skandi Motors Tautas distancei un Isostar Īsajai distancei.

Distancē dalībniekiem izaicinājums būs Talsu kalnainais reljefs, Kamparkalns, kur dalībniekus sagaidīs virvju uzdevums, savukārt Sauleskalna estrādi nomainīs daudz ātrāki ceļu posmi, meža ceļi un slēpošanas trase. Talsu pauguraines biatlona trasē būs sagatavots viens no speciālajiem uzdevumiem, kas sagādās neikdienišķas izjūtas – biatlona šaušana, bet laivu uzdevumu visas komandas veiks Vilkmuižas ezerā.

Ikviens līdzjutējs visas dienas garumā ir aicināts iziet bezmaksas foto orientēšanās uzdevumu pilsētā, ko var veikt gan individuāli, gan komandā. Savukārt sacensību gaitām pilsētā vislabāk būs iespēja sekot līdzi pie Vilkmuižas ezera no plkst. 10:00 līdz 10:30, kad tur orientēsies Garmin Sporta distances komandas, kā arī plkst. 12.00, kad uzdevumu veiks Isostar Īsā distance un no plkst. 15.00 līdz 17.00, kad laivu uzdevumā tiks Nissan Skandi Motors Tautas distances dalībnieki. Sacensību finišs būs Kareivju ielā 7.

Dalība sacensībās notiek komandās pa 3 dalībniekiem, iepriekš reģistrējoties mājas lapā www.xrace.lv. Dalībniekiem tiek piedāvāta izvēle piedalīties Garmin Sporta distancē ar 8 stundu kontrollaiku, Nissan Skandi Motors Tautas distancē ar 6 stundu kontrollaiku vai Isostar Īsajā distancē ar 4 stundu kontrollaiku, kura vairāk piemērota ģimenēm ar bērniem un iesācēju komandām.

Nepieciešamais ekipējums distancē ir tikai velosipēds, ķivere un mobilais tālrunis, bet distances laikā katra komanda pēc saņemtās kartes vadās un pilda dažādus uzdevumus gan ar velosipēdiem, gan skrienot, gan arī pārvietojoties ar laivām, ko nodrošina organizatori.

Sezonas noslēguma posms plānots Līgatnē 7.oktobrī. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājas lapā www.xrace.lv. Sacensības atbalsta Talsu novada dome, Skandi Motors, Nissan, Garmin, Isostar, Gandrs, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Velosock un LGK atrakcijas.06.09.2017

Pievienotie attēli