„Talsi VAU” izglīto bērnus

Viens no kampaņas „Talsi VAU” uzdevumiem ir rosināt suņu saimniekus savākt savu mīluļu atstātos ekskrementus pilsētas teritorijā, jo laikā kad nokusis sniegs, bet zāle vēl nav sadīgusi, šis jautājums ir ļoti aktuāls. Izglītošanā priekšroka ir jaunajai paaudzei, tāpēc projekta aktīvisti un Talsu 2. vidusskolas 12. klases audzēkņi Oto Kļaviņš un Rinalts Ignašs kopā ar filmas „Talsi suņa acīm” galveno varoni suni Bobiju apciemo ieinteresētus audzēkņus izglītības iestādēs. Līdz šim viņi jau viesojušies Talsu pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte” un pie Talsu 2.vidusskolas pirmklasniekiem.

„Ja vidēja vecuma vai vecākās paaudzes cilvēks nekad mūžā nav vācis atkritumus aiz sava sunīša, tad diez vai izdosies viņu pārliecināt to sākt darīt, tāpēc uzskatu, ka būtiskāk ir mācīt jauno paaudzi – bērnus, jau agrīnā vecumā pieradinot pie videi draudzīgas suņu turēšanas paradumiem pilsētā. Bērni pēc tam izglītos savus vecākus ,” skaidro Talsu novada tūrisma informācijas centra ceļojumu konsultante Bibi Millersone.

Bērni bija sajūsmā par ciemiņiem, īpaši četrkājaino draugu, viņu glaudīja, bužināja un apjūsmoja. Bobijam šāda uzmanība ļoti patīk. Dienās, kad paredzams kāds pasākums, viņš ir priecīgi satraukts un nepacietīgi rosās, lai ātrāk tiktu uzmanības centrā. Pagājušā gada vasarā ģimenes mīlulis kļuva par galveno tēlu Talsu novada tūrisma informācijas centra praktikanta Oto Kļaviņa veidotajā filmā „Talsi suņa acīm”, un kopš tā laika, suns kļuvis ļoti sabiedrisks un piedalās dažādās „Talsi VAU” aktivitātēs. Kopīgo tikšanos jaunieši iesāka ar filmas demonstrēšanu – tā ir jautra īsfilmiņa par to, kā mūsu mīļā pilsēta izskatās no suņa redzespunkta. Bobija gaitas pavada Intara Busuļa ritmiskās dziesmas „8:00 Rīta bizness” (Mūzika: Kārlis Lācis, Intars Busulis; vārdi: Andris Akmentiņš) melodija, un arī pats slavenais talsenieks tajā ir redzams. Pēc filmas Oto un Rinalts, skaidroja jaunajai paaudzei, ka ne viss, kas saistīts ar suņa kā mājdzīvnieka turēšanu, ir patīkams, bet ikvienam suņa saimniekam ir jābūt atbildīgam un jāsavāc sava mīluļa atstātās čupiņas, lai mūsu Talsi būtu skaisti un sakopti. Bērni labprāt izmēģināja puišu līdzpaņemtās VAU vācelītes, kas vizuāli atgādina nelielas olu kastītes. To izmantošana viņiem padevās viegli, un darbs veicās ar prieku. Mazie labprāt tās ņēma līdzi parādīšanai vecākiem.

Talsu novada tūrisma informācijas centra darbinieces tic zaļai domāšanai, tādēļ kampaņas „Talsi VAU” ietvaros aicina savu mīluļu atkritumus savākt videi draudzīgā veidā. Talsu uzņēmējs Andris Kiršentāls (SIA „Kurzemes sēklas” valdes priekšsēdētājs) kopā ar partneriem Arturu Zalmansonu un Mārtiņu Vidzemnieku izveidojuši inovatīvu produktu AfterDog, kura īpašais, patentētais dizains nodrošina ērtu ekskrementu savākšanu, savukārt izmantotais materiāls ir videi draudzīgs, jo ātri sadalās apkārtējā vidē, pretēji bieži izmantotajiem polietilēna maisiņiem. Lai popularizētu videi draudzīgu suņu atkritumu savākšanu, VAU vācelītes šobrīd bez maksas pieejamas Talsu novada tūrisma informācijas centrā. Labprāt parādīsim, cik ērti tās lietojamas, un, protams, pastāstīsim par Talsu novada tūrisma piedāvājumu ceļotājiem ar suņiem „Talsi VAU”.

Uzaicini Bobiju un viņa draugus ciemos arī uz savu klasi! Raksti tic@talsi.lv vai zvani 26469057, 63224165!

 

Līva Dāvidsone

Talsu novada tūrisma informācijas centra

ceļojumu konsultante23.05.2018

Pievienotie attēli