Talsos apskatāma Agnes Liping gleznu izstāde

Studijā "Sapņu ķērājs' iespējams apskatīt Agnes Liping gleznu izstādi "Sarkanie stari". Studija "Sapņu ķērājs" atrodas Talsos, Lielajā ielā 6, 2.stāvā. Studijas apmeklējums iespējams, zvanot pa tālr. 26051263, kā arī otrdienās, trešdienās, piektdienās 10:00-16:00, sestdienās 10:00-13:00 līdz 6. janvārim.

Agnes Liping ir Baltijas meitene. Viņa ir piedzimusi Igaunijā, bet visas vasaras pavadījusi Pāvilostā pie pašas jūras. Šīs ipašās vasaras – tuvu dabai, jūrai, vējam, šķiet radījušas gleznotājas īpašo izjusto vizuālo valodu un jūtigo pasaules uztveri.
Agnes ir studējusi glezniecību Tartu Universitātē, kā arī apmaiņ as projektos Portugālē un Latvijas Mākslas Akadēmijā. Pēc maģistra grāda iegūšanas Agnes izvēlējusies dzīvot un strādāt Latvijā.
Kuldīgā gleznotāja ir iekārtojusi darbnīcu, kur aktīvi turpinās darbs pie viņai raksturīgajām gleznām. To spilgti violetie krāsu toņi ir tik intensīvi, ka paši kļūst par gaismas avotu jaunai poēzijai vai skatītāju lirisko pārdomu plūdumam. Vizuāla
noslepumainība, abstrahēts fons – dabas motīvi un pats galvenais – centrālasis tēls – meitene. Šīs gleznieciskās krāsu, gaismu un lirisko noskaņu spēles viennozīmīgi apliecina Agneses Lipingas krāsu profesionālo uztveri, kā ari viņas estētikas izjūtu
cilvēka iekšējā telpā. Viņa ir pagājusi nost no visiem – visticamāk viņa slēpjas, lai pabūtu vienkārši ar sevi. Klusumā. Viņa nevar domāt un radīt bez šīm klusuma sarunām – tas ir kā svaiga gaisa malks.
 
Māksliniece rīkojusi personālizstādes kopš no 2013. gada – Igaunijā un Portugālē kā arī guvusi Margaret Kevendi stipendiju no mākslinieku savienības Toronto.
Agnes Liping gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Igaunijā, Beļģijā, Dienvidāfrikā, Anglijā, Brazīlijā, Portugālē un Kalifornijā.
20.11.2016

Pievienotie attēli