Talsu pauguraines Stirnu buks

Taku skrējiena seriāls “Stirnu buks” Talsos būs 30.jūlijā. Aktīvākie skrējēji, jau sākuši gatavoties un pārrunā trases sarežģītības pakāpi. Taku skrējieni notiek pa dažāda seguma ceļiem un takām (asfalts – ne vairāk kā 5-10% no distances kopējā garuma, lauku ceļi ar grants segumu, aizauguši meža ceļi, reiz bijušas takas un bezceļi, meža ceļi, stigas un takas).

Taku skrējiena seriāla “Stirnu buks’2016” skrējieni notiks izcili ainaviskās vietās – Riekstukalna, Gaujas Nacionālā parka, Ventas ielejas, Talsu pauguraines, Āžu kalna, Mākoņkalna un Beverīnas pilskalna mistēriju pilnie un ainaviski bagātie meža ceļi un taciņas, garāmskrienot ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pilskalniem, senču senajām dabas svētvietām, pamestām slēpošanas trasēm, mežacūku vannām un citiem MammasDabas izaicinājumiem!

Katrs no 7 taku skrējienu seriālā ietilpstošajiem taku skrējieniem ir atsevišķas sacensības, tomēr dalībniekiem ir iespēja arī savstarpēji sacensties skrējienu seriāla kopvērtējumā.

30. jūlijā, “Talsu pauguraines Stirnu buks”

Starts/Finišs:: Sauleskalna estrāde, Talsos. GoogleMap šeit!

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Pēc svelmainā Kuldīgas posma Stirnu buki lēks Talsu pauguraines apvidū.

Reljefa dažādības un ainaviskā krāšņuma ziņā Talsiem nav līdzīgas pilsētas. Krāšņā daba – pauguri, ezers – papildina ar sīkām ēkām piepildīto ainavu. Pagalmu dziļumā divstāvu saimniecības ēkas. Koka ēku vidū ir arī divstāvu un trīsstāvu mūra celtnes, kurām gandrīz visām ir divslīpju jumti ar nošļauptiem galiem. Šādi jumti Talsiem ir tik ļoti raksturīgi kā nevienai citai Kurzemes pilsētai. Krāšņā daba – pauguri, ezers – papildina ar sīkām ēkām piepildīto ainavu. Turklāt Stirnu buks ļoooti vēlas atrādīt taku skrējējiem vismaz dažus no Talsu deviņiem pakalniem – Talsu pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns. Ko neizskriesiet sacensību dienā, varēsiet izstaigāt pēc tam!

Savukārt, garāko distanču lielākā daļa ievedīs Jūs dabas parkā “Talsu pauguraine”, kas ietilpst Ziemeļkursas augstienes Vanemas paugurainē. Dabas parks izveidots, lai aizsargātu vienu no Ziemeļkurzemes dabas apstākļu ziņā daudzveidīgākajiem apvidiem ar izteikti paugurainu reljefu un vairākiem nelieliem, bet dziļiem ezeriem. Ainaviski izcila teritorija.

Skrējiena ilustratīvajam aprakstam informācija apkopota no – talsitourism.lv;  talsupauguraine.lvlatvia.travel!

Distanču izveidē un sacensību organizēšanā Stirnu bukam aktīvi palīdz “Talsu Pakalnu Sporta Klubs / PROF.LV” pārstāvji Gints Lūsis, Kaspars Vanags un Juris Damškalns – visi aizrautīgi taku skrējienu cienītāji, kā arī Talsu novada sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš un atpūtas bāzes Kamparkalns saimnieks – Almants Kalniņš. Stirnu buka īpašais paldies, puiši!

 30.07.2016

Pievienotie attēli

Pievienotās galerijas

Talsu pauguraines Stirnu buks