Talsu puses muižas dižosies izstādē „Balttour 2017”

Talsu puse lepojas ar savu spilgto muižu bagāto kultūras mantojumu un ļaudīm, kuri tās lolo arī šodien, ienesot senajās ēkās rosību, popularizējot to zināšanu krātuvi un piedāvājot saistošu un atraktīvu galamērķi mūsdienu ceļotājiem.  Ikvienam būs iespēja iepazīt Spāres, Tiņģeres, Strazdes muižu un Talsu novada muzeja (Villa Hochheim) tūrisma piedāvājumu trīs dienās izstādē „Balttour 2017” no 3.–5. februārim izstāžu centrā Ķīpsalā.

Piektdien, 3.februārī ieradīsies Baltā dāma un Ragana, kuras mēdz spokoties Spāres muižas bēniņos, bet tautas lietišķās mākslas kolektīva “Nāmetiņš” dalībnieces izrādīs savus krājumus un dalīsies amata noslēpumos. Spāres muiža grupām piedāvā teatralizētas ekskursijas un „slīcināto” kliņģeru cepšanu no senām pavārgrāmatām. Tā ir arī populāra pasākumu vieta un naktsmītne.

Sestdien, 4.februārī izstādes apmeklētāji varēs izmēģināt vienu no Tiņģeres muižas radošajām aktivitātēm un grafiķes Baibas Kalnas vadībā izgatavot savu mākslas darbu sietspiedes tehnikā. Tiņģeres muižā var nobaudīt arī kalpu maltīti pils pagrabā, novērtēt vēstures ekspozīciju, kā arī iejusties muižnieku Ostenzakenu ikdienā teatralizētas ekskursijas laikā. Muižas parkā var pakavēties romantiskajā Mīlētāju saliņā.

Svētdien, 5.februārī izstādē būs īsts Strazdes muižas rūķu burziņš ar jautrām izdarībām lieliem un maziem. Visdarbīgākie Strazdes rūķi ir Ziemassvētku laikā, bet prot svinēt arī Lieldienas, Līgo un pat kāzas. Strazdes muižā ir arī jauniešu naktsmītne. 

Visu izstādes laiku apmeklētājiem būs iespēja fotografēties Talsu novada muzeja digitālajā foto stendā, pielaikojot dažādu laikmetu tērpus, kas pārstāv ceturto Talsu puses muižu Villa Hochheim Talsos. Visu Talsu novada muižu piedāvājumi apkopoti jaunā tūrisma bukletā „Izdzīvo senatni Talsu puses muižās!”


Foto: Sandis Priede 

Iepretim Talsu puses muižām atradīsiet Kurzemes tūrisma asociācijas stendu, kurā pārstāvēta arī Talsu puse, tur varēsiet uzzināt, ko vēl redzēt un darīt Talsu apkārtnē, aktuālos sezonas jaunumus, un saņemt tikko izdotos tūrisma informācijas materiālus – tūrisma karti „Ieaud savu stāstu Talsu novadā”, tūrisma ceļvedi „100 vietas, kas jāredz Talsu novadā” un bukletu „Dziedi, dejo un sporto kopā ar Talsu puses ļaudīm!”, kurā apkopoti pasākumi, kurus noteikti vērts apmeklēt 2017.gadā!

Tiekamies izstādē „Balttour 2017”!


Talsu novada tūrisma informācijas centrs
Lielā iela 19/21, Talsi, T. 63224165, 26469057
tic@talsi.lv, www.talsitourism.lv05.02.2017

Pievienotie attēli