„Tas ir nopietni”. Jāņa Roberta Jansona gleznu izstāde Talsu tautas namā

Sestdien, 14. oktobrī 13.00 Talsu tautas namā tiks atklāta daudzpusīgā mākslinieka Jāņa Roberta Jansona (1944) gleznu izstāde.

Šķiet, šajā izstādē skatītāji pamanīs, ka mākslinieka grafiķa prasmes - labs zīmējums, asprātīga doma, koncentrēta un lakoniska formu valoda - tas var veiksmīgi savienoties ar krāsu. Ir redzams, ka viss ir kļuvis pavisam nopietni. Taču, zinot savu Mākslas akadēmijas kursa biedru jau tik daudz gadu, varu teikt, ka Jānim vienmēr ir bijusi izcila humora un pozitīva dzīves izjūta. Gandrīz visi izstādes darbi par to liecina, arī paradoksālie darbu nosaukumi, piemēram, „Modificēti klonēta akadēmiķa modificēta un klonēta sienāža notiesāšana”...

Jāņa un arī viņa sievas Birutas Jansones vārds visvairāk saistīts ar Vidzemes pusi: 1976. gadā Valmierā viņi dibināja vienu no pirmajām bērnu mākslas skolām Latvijā (tagad tā ir Valmieras Mākslas vidusskola) un 1992. gadā - Skaņkalnes Mākslas skolu (tagad Mazsalacas Mākslas un Mūzikas skola). Šobrīd viņu radošās gaitas Vidzemē ir beigušās, viņi ir atgriezušies uz dzīvi Rīgā un ir aktīvi Jūrmalas mākslinieku grupas biedri; ir izaudzināti 3 bērni, ap 10 mazbērnu, tagad jau viņi ir arī vecvecvecāki.

Pateicoties iegūtajai mākslas izglītībai, Jāni Robertu Jansonu var saukt par pat ļoti daudzpusīgu mākslinieku: tēlnieks (beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Koktēlniecības nodaļu 1964.g., ir radīti populāri koktēlniecības darbi - „Šanas virsaitis” Valmieras vecpuišu biedrības namā u.c ), grafiķis (beidzis T. Zaļkalna Valsts Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu 1974. gadā, ir ilustrētas daudzas grāmatas izdevniecībās „Liesma un „Avots”) un, protams, mākslas pedagoģija. Taču šī izstāde Talsos liecina arī par viņa interesēm glezniecībā. Kādreiz ir tapuši arī lieli sienas gleznojumi -Mūrmuižas bērnu dārzā un citur Latvijā. 

Izstāde Talsu tautas namā būs apskatāma līdz 15. novembrim.

 

Guna Millersone, izstādes iekārtotāja15.11.2017