Traktoru un auto modelīšu izstāde "Mazais vāģis"

7. aprīlī plkst. 16:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā Talsos, Celtnieku ielā 12 notiks talsenieka Kārļa Volanska traktoru un auto modelīšu izstādes "Mazais vāģis" atklāšana. 

Par pirmā automobiļu modelīša īpašnieku kļuvis deviņu gadu vecumā, kad tas tika saņemts dāvanā no vecākiem.  Šobrīd kolekcijā ir vairāk kā 1100 dažāda mēroga automašīnu modeļi.

Izstādē ir redzama tikai neliela daļa no visas kolekcijas, kas apkopotas četrās tematiskajās modelīšu grupās:

  1. Traktori; 
  2. PSRS automašīnu modeļi, kas ļauj ieskatīties autobūves vēstures lappusēs; 
  3. Pasaules policijas autotransports un speciālā tehnika; 
  4. Ferrari.


Bet kas tad ir izstādes nosaukumā pieminētais „Mazais Vāģis”? Tā ir biedrība, kurai ir sapnis un mērķis kādudien vērt durvis savam, dažāda mēroga automašīnu modelīšu muzejam, kurā vienkopus būtu skatāmi gan vēsturiski, gan leģendāri auto un kurā būtu iespēja katram pasapņot un pabūt vēl maza bērna lomā. Tā būtu iespēja pašiem muzeja apmeklētājiem pašrocīgi izgatavot kādu mēroga modelīti – auto, kuģi vai lidmašīnu, izmēģināt savas spējas ar radiovadāmu modeli īstā sacīkšu trasē...un vēl, un vēl.. daudz interesantu lietu, jo auto un tehnikas pasaule aizrauj visos vecumposmos.

Lai sapnis īstenotos pēc iespējas ātrāk, un izdotos pārliecināt tos, kas netic sapņiem, ir vajadzīgs sabiedrības atbalsts! Tāpēc lūgums, katram, kuram patīk šī izstāde, kuram auto ir kas vairāk kā vien pārvietošanās līdzeklis, teikt savu “JĀ”! “JĀ” par to, lai Talsos būtu tāds muzejs un izklaides vieta! Lai “Mazais Vāģis” var ar pilnu gāzi doties uz priekšu!07.04.2017

Pievienotie attēli