Uz Talsiem droši var braukt ar elektromobīli!

18. jūlijā Talsos, Kareivju ielā 12, pie Talsu sporta nama tika atklāts otrais eletromobiļu ātrās uzlādes punkts mūsu novadā. Pirmais jau darbojas uz Rīgas Ventspils šosejas pie restorāna „Kuršu Krogs”.

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansēto projektu, CSDD Latvijā izveidojusi nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla pirmo kārtu, kā ietvaros elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas ir izvietotas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotās vietās. Kopumā jūlijā darbu uzsāk 70 uzlādes stacijas.
Kā klātesošajiem paskaidroja Satiksmes ministrijas pārstāvis Reinis Uzulnieks, līdz 2021. gada 7. janvārim kopumā paredzēts uzstādīt līdz pat 150 ātrās uzlādes stacijām.

Atklāšanas pasākumā elektromobiļa uzlādi bija iespējams vērot interesentiem un vairāki no tiem arī sēdās pie jaunākā elektroauto stūres, lai izmēģinātu tā gaitas īpašības.

Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols atklāšanas pasākumā izteicās atzinīgi par ātrās uzlādes pieejamības pieaugumu novadā, kas noteikti mudinās gan novada iedzīvotājus apsvērt iespējas iegādāties šādus auto, gan arī tūristiem – droši ceļot Latvijā ar saviem elektriskajiem automobiļiem.

CSDD pārstāvis Imants Adiņš, stāstot par elektromobilitātes tendencēm, vēstīja – lai gan kopējais valstī reģistrētais elektroauto skaits nav liels, šī gada divu ceturkšņu salīdzinājums ļauj sacīt, ka interese un arī reģistrēto automobiļu skaits pieaug.

Par uzlādi norēķināties šajā CSDD projektā būs iespējams vairākos veidos, no kuriem viens būs jau elektromobiļu lietotājiem ierasts veids ar e-mobi autorizācijas karti. Jaunie klienti e-mobi autorizācijas karti jau šobrīd var pieteikt izmantojot portālu http://portal.e-mobi.lv.

Kopējie projekta ieguldījumi paredzēti 7,8 milj. (7 835 276) eiro, no kuriem Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums ir 6,6 milj. (6 659 984) eiro apjomā.

Mareks Matisons, "Rīga TV 24" "Tīkla Vīzija" speciāli talsi.lv

Foto: Sandis Priede23.07.2018

Pievienotie attēli