"Vadātājs" piestāj Spāres muižā

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls „Vadātājs” 3. decembrī viesosies Spāres muižā.

Ceļojošais mūzikas un mākslas festivāls turpina savu darbību ar jaunu izbraukuma programmu arī ziemas mēnešos un jau 3. decembrī Spāres muižā, kas atrodas Talsu novada Ģibuļu pagastā, tiks atklāta ziemas sezona.

Kultūras programmas piedāvājumā ir vairāki aktuāli un patīkami jaunumi. Kā viens jaunumiem jāpiemin komiķa Rūdolfa Kugrēna pavisam jaunā stāvizrāde “Nē nu jā”, kas 19. novembrī piedzīvja savu pirmizrādi Rīgā. Tāpat jaunums festivāla programmā ir Artūra Puntes dzejas performance "Ieceļotāji", kuras laikā tiks lasīta poēma "Ieceļotāji", ko papildinās skaņas un video pavadījums. Performancē dzirdamās solo partijas tiek izpildītas ar netradicionāliem un pašizgudrotiem instrumentiem, tajā piedalās arī Rita Zavadska, Sofija Patrīcija Palijčuka un Pēteris Draguns. Vakaru turpinās laikmetīgās dejas horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālā mono izrāde “I am a really shy person”, kas veidota, iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona, vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Pasākumā būs skatāmas arī latviešu režisoru īsfilmas, un vakaru noslēgs grupas “Zāle” koncerts. Grupas “Zāle” mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir maiga, atmiņā paliekoša melodija, netradicionāla, tomēr ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu (harmonija, vargans, čells, oboja, ģitāras un perkusijas). Grupas debijas albums ir ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta mikrofons” 2015. gadā un jau decembra sākumā iznāks grupas otrais albums, kura materiāls noteikti būs dzirdams festivāla apmeklētājiem.

Spāres muiža visiem pasākuma apmeklētājiem piedāvās izmēģināt roku vairākās meistardarbnīcās, piemēram, “slīcināto kliņģeru” meistarošanā un nogaršošanā, ieklausīties tautas lietišķās mākslas kolektīva “Nāmetiņš” dalībnieču rokdarbu tapšanas noslēpumos, kā arī atklāt seno lietu burvību, izložņājot muižas pagrabus.

Festivālu “Vadātājs”* organizē biedrība „HI”, to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja visos festivāla pasākumos ir bez maksas.

*Ceļojošā mūzikas un mākslas festivāla „Vadātājs” mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu un saistošu kultūras piedāvājumu ārpus galvaspilsētas. Ar šo ceļošanu pa skaistām un īpašām Latvijas pieturām „Vadātājs” vēlas izcelt jaunas kultūras pasākumu norises vietas, aktualizēt sadarbības iespējas reģionos un iepazīstināt vietējo publiku ar aktuālām kultūras parādībām.

Festivāla „Vadātājs” aktualitātēm aicinām sekot: www.facebook.com/CelojosaisFestivals un @vadatajsfest Twiterī.03.12.2016

Pievienotie attēli