xRace piedzīvojumu sacensības

Mēneša pēdējā sestdienā, 28. aprīlī, Talsos ar pirmo posmu tiks atklāta devītā sezona aizraujošajam orientēšanās piedzīvojumu sacensību seriālam xRace, kas dažāda grūtuma un garuma distancēs pulcēs vairāk nekā simts komandu un vairāk nekā 500 piedzīvojumu meklētāju.

Gleznainajā Kurzemes pilsētā Talsos xRace dalībnieki viesosies otro gadu pēc kārtas. Sacensību centrs ar starta un finiša vietu ir tas pats, kas iepriekšējā gadā – blakus Talsu sporta namam, Kareivju ielā 7, Krievragkalnā pie Vilkmuižas ezera, kur ikviens līdzjutējs visas dienas garumā ir aicināts iziet bezmaksas foto orientēšanās uzdevumu pilsētā, ko var veikt gan individuāli, gan kopā ar ģimeni vai draugiem. Gan šeit un divos citos skatītāju punktus, kuru novietojums kartē tiks publicēts pēc starta, ikviens varēs sekot līdzi dalībnieku gaitām no 10.00 līdz 17.00.

Pagājušajā gadā Talsu posms bija interesants ar to, ka tajā tika ieviesti divi jauninājumi xRace seriāla vēsturē – pirmo reizi kartes tika dalītas pirms starta, kā arī grupām bija atšķirīgi starta laiki. Arī šogad starta laiki tiks dalīti. Tāpat kā pērn, pirmie sacensības uzsāks Garmin Sporta distances komandas, kuras startēs plkst.10.00. Dienas vidū plkst.12.00 sacensības uzsāks Nature Vallery Tautas distances un Isostar Īsās distances dalībnieki. 

Talsu sportiskie ļaudis kopā ar piedzīvojumu meklētājiem no citām Latvijas vietām šajās populārajās orientēšanās piedzīvojumu sacensībās bija piedalījušies arī iepriekšējos gados, kur deviņu pakalnu pilsētā xRace sacensību seriāls tika organizēts pirmo reizi. Pērn septembra sākumā, kad Talsos norisinājās xRace astotās sezonas priekšpēdējais posms, greznā Ziemeļkurzemes pilsēta dalībniekiem sagādāja izaicinošus brīžus ar lietu un dubļiem. Neskatoties uz to, ka dalībniekiem nācās cīnīties ne tikai ar reljefu, bet arī ar dubļiem, gan paši talsinieki, gan arī citi bija apmierināti ar Talsu posmā piedzīvoto.

Šogad trase ir nedaudz mainīta, tomēr distancē dalībniekus tāpat izaicinās Talsu kalnainais reljefs, meža ceļi, slēpošanas trase, kā arī ātrāki ceļu posmi. Organizatori ir padomājuši, lai pietaupītu daudz līdz šim vēl neatklātu vietu, ko noslēpumā paturējuši Ziemeļkurzemes biezie meži. Šajā reizē xRace dalībnieki varēs atklāt līdz šim mazāk zināmus Talsu pilsētas un pauguraines nostūrus ar tās neskaitāmajiem ezeriem, takām, dabas un kultūras brīnumiem. Lielākais izaicinājums būs iekarot Talsu deviņus pakalnus. Bet nervus kutinošākais daudziem varētu šķist īpašais virvju uzdevums virs koku galotnēm. Visinteresantākā un skatāmākā būs biatlona disciplīna Talsu šautuvē, tikai šoreiz bez slēpēm. Laivu uzdevumu visas komandas veiks vienā no skaistākajiem Talsu apkārtnes ezeriem, kura nosaukums līdz pat starta šāvienam tiks paturēts noslēpumā.

Dalība sacensībās notiek komandās pa trīs dalībniekiem, iepriekš reģistrējoties mājaslapā www.xrace.lv. Dalībniekiem tiek piedāvāta izvēle piedalīties Garmin Sporta distancē ar 8 stundu kontrollaiku, Nature Valley Tautas distancē ar 6 stundu kontrollaiku vai Isostar Īsajā distancē ar 4 stundu kontrollaiku, kura vairāk piemērota ģimenēm ar bērniem un iesācēju komandām. Reģistrējoties sacensībām mājaslapā www.xrace.lv Talsu pilsētas iedzīvotājiem ir 20% atlaide dalības maksai, izmantojot kodu TAL18. Kods ir derīgs līdz 26. aprīlim.

Sacensības atbalsta - Talsu novada kultūras, sporta un tūrisma centrs, Garmin, Nature Vallery un Isostar. Sadarbības partneri - Red Bull, Vitamax, SLO, Magnesia, Hanzas maiznīca, Gandrs poligrāfija, Gerimax, Futura, Long Chips.

Plašāka informācija:
xrace.lv28.04.2018

Pievienotie attēli